Header photo

SYSTEMY RYNNOWE I PODSUFITKI (PODBITKI)

BRYZA
systemy rynnowe
i podsufitka

 

BRYZA to grupa produktów składająca się z systemu rynnowego i podsufitki dachowej. Wiedza inżynierska, nowoczesne technologie oraz komponenty najwyższej jakości poparte długoletnim doświadczeniem firmy Cellfast w przetwórstwie tworzyw sztucznych, zaowocowały stworzeniem systemów o wysokiej jakości, a także niezawodnej marce. Wykonane z PVC elementy cechuje niewielka masa, całkowita odporność na warunki atmosferyczne oraz trwałość koloru potwierdzona badaniami laboratoryjnymi i testami starzenia.

Jest to produkt o ugruntowanej pozycji rynkowej, wprowadzony do sprzedaży z początkiem 2004 roku. BRYZA oferuje kompletny system składający się z rynien o przekroju p łokrągłym 75, 100, 125, 150 mm, zespołu kształtek oraz rur spustowych w trzech średnicach 63, 90, 110 mm. Dyskretna elegancja klasycznych kształt w, łatwość montażu i gama ośmiu kolor w w czterech rozmiarach, pozwoli na zaspokojenie Państwa potrzeb.

Kolorystyka systemów rynnowych

Montaż systemu rynnowego

Prawidłowy montaż systemu rynnowego PVC to gwarancja jego wieloletniej trwałości i niezawodności, nawet w trudnych warunkach atmosferycznych. Zaletą konstrukcji w odróżnieniu od tradycyjnych rozwiązań jest zdolność do kompensowania termicznych zmian długości poszczególnych jej elementów. Realizowane jest to poprzez odpowiednią konstrukcję złączek rynnowych i rurowych. W rynnach uzyskuje się ją dzięki przesuwnemu połączeniu ze złączkami rynnowymi wyposażonymi w elastyczne uszczelki, a w rurach spustowych poprzez luz montażowy na połączeniach ze złączkami rurowymi. Ponadto elementy mocujące system rynnowy do dachu i ścian budynku, takie jak uchwyty rynnowe i obejmy rurowe, opr cz stabilizacji systemu umożliwiają również kompensację zmian jego długości.

 

W przypadku montażu rynien do pas w podrynnowych z blachy ocynkowanej, konieczne jest ich pomalowanie lub zastosowanie blachy powlekanej. Rynny pod okapem powinny być zamontowane poniżej linii będącej przedłużeniem płaszczyzny dachu, tak aby nie był narażone na obciążenie zsuwającym się śniegiem.

Film instruktażowy
 

Pliki do pobrania
Zobacz katalog systemów rynnowych BRYZA
pobierz